"Zeszyty Komiksowe" są oficjalnym patronem medialnym projektu Sztuka Komiksu Europy Środkowej - CENTRALA (Central Europe Comics Art. CENTRALA). Od 18 stycznia, kiedy odbył się pierwszy wernisaż, zorganizowany w jego ramach (pisaliśmy o nim tutaj), kolejne imprezy organizowane są regularnie.

W kwietniu CENTRALA zawita do Warszawy i w Czeskim Centrum zaprezentuje wystawę "Rzeczywistość i historia w czeskim komiksie". Prezentowane na wystawie prace dotyczą tematyki historycznej we współczesnym komiksie czeskim. Różne techniki i style artystyczne ukazują bogactwo form sztuki komiksowej.

Wystawa zostanie otwarta 17 kwietnia 2007 roku o godzinie 18:00 i potrwa do 4 maja.

Organizatorzy: CENTRALA, Fundacja TransmisjaWięcej informacji można znaleźć na stronie http://www.czechcentres.cz/warsaw/program.podrobnosti.asp?ID=22311.

Organizatorzy zapraszają też na dwie imprezy w ramach cyklu "Czeski wymiar", zorganizowane 13 kwietnia w piątek w klubie Plan B. Będą to:

  • O godzinie 18:00: Spotkanie z Vaclavem Burianem z Ołomuńca, pisarzem, publicystą, polonistą, współredaktorem dwumiesięcznika "Listy" poświęconego kulturze politycznej i dialogowi obywatelskiemu oraz spotkanie z Janem Balabanem, czeskim pisarzem, laureatem najbardziej prestiżowej czeskiej nagrody literackiej Magnesia Litera.
  • O godzinie 20:00: Koncert dwóch zespołów czeskiej sceny alternatywnej: Skrytý půvab byrokracie i Do Shaska!.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://planbe.nazwa.pl/1304_czeskiwymiar.htm.


Logo CENTRALI

Data utworzenia strony: 11 IV 2007