Podobnie, jak w ubiegłym roku, Zeszyty Komiksowe zostały partnerem konkursu Stalowa Wola - Miasto Komiksów. Poniżej można zapoznać się z informacjami na jego temat - bezpośrednio od organizatorów.
 

"STALOWA WOLA - MIASTO KOMIKSÓW" II EDYCJA
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE NA KRÓTKĄ FORMĘ KOMIKSOWĄ!
MOŻESZ WYGRAĆ 3.000 ZŁ. I ZYSKAĆ SZANSĘ NA UCZESTNICTWO W PROFESJONALNYCH WARSZTATACH KOMIKSOWYCH W STALOWEJ WOLI.
To już druga edycja projektu "Stalowa Wola - Miasto Komiksów". Po ubiegłorocznym sukcesie programu planujemy kontynuować ideę warsztatów komiksowych dla młodych twórców z całej Polski. Tegorocznym tematem przewodnim będzie "Komiks bez dymków". Sformułowanie to można interpretować zarówno jako określenie komiksu niemego (a więc sztuki opowiadania obrazkowych historii bez użycia tekstu) oraz jako aluzję do zagadnień związanych z bezkolizyjnym współistnieniem (stworzonej przez człowieka) cywilizacji technicznej z naturą.
Projekt obejmuje: ogłoszenie ogólnopolskiego konkursu na komiks na zadany temat, wybór 15 najlepszych prac oraz zaproszenie zwycięzców na tygodniowe warsztaty komiksowe pod okiem profesjonalistów (rysowników, scenarzystów i teoretyków komiksu). Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone.
Czekają: 3.000 zł. za zajęcie I miejsca,
2.000 zł. za II miejsce
oraz 1.000 zł. za miejsce III.
Tegoroczną edycję uświetni wizyta Pana Grzegorza Rosińskiego, który po kilkudziesięciu latach przerwy odwiedzi swoje rodzinne miasto- Stalową Wolę. W czasie trwania projektu będzie można również obejrzeć wystawę prac Pana Grzegorza, która zostanie zaprezentowana w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
Szczegóły dotyczące projektu (regulamin, karta zgłoszeniowa, dodatkowe informacje) znajdują się na stronie www.miasto-komiksow.pl. Serdecznie zapraszamy!
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu finansowym PGNiG.
Prezydent Miasta Stalowej Woli objął projekt patronatem honorowym.


Data utworzenia strony: 25 IV 2010