„Zeszyty Komiksowe” są pierwszym w Polsce komiksowym czasopismem punktowanym. Za publikację na naszych łamach recenzowanego artykułu autorzy będą otrzymywali 4 punkty - zob. zestawienie na stronie Ministerstwa.

Dwudziesty ósmy numer „Zeszytów” (jesień 2019) będzie poświęcony STULECIU POLSKIEGO KOMIKSU. Zapraszamy do współpracy!

„Zeszyty” publikują również teksty niezwiązane z tematem numeru.
Osoby zainteresowane publikacją tekstu naukowego, popularno-naukowego lub publicystycznego nt. komiksu proszone są o kontakt z redakcją.

...Nowsze aktualności:

     12 czerwca 2018 - Dzisiaj

     8 czerwca 2017 - 10 czerwca 2018

     11 stycznia 2016 - 21 maja 2017

     14 stycznia 2015 - 6 stycznia 2016

     19 lutego 2014 - 13 stycznia 2015

     8 listopada 2013 - 17 lutego 2014

     14 czerwca 2013 - 28 października 2013

13 czerwca 2013:

Do 30 czerwca 2013 r. można jeszcze nadsyłać prace na konkurs Komiks orbitalny. 540 rocznica urodzin astronoma. Kompetycja organizowana jest z okazji przypadającej w tym roku rocznicy kopernikańskiej. Prace powinny łączyć się tematycznie z Mikołajem Kopernikiem, astronomią, Toruniem... Przypominamy regulamin konkursu (pdf, 170 KB). Informacje o nagrodzie dla zwycięzcy oraz więcej szczegółów znaleźć można na stronie konkursu.

9 czerwca 2013:

11 czerwca 2013 r. o godz. 17:00 otwarte zostanie Łódzkie Centrum Komiksu (ul. Piotrkowska 28). Będzie to jedna z nielicznych instytucji tego typu w Polsce (wcześniejsze powstały np. w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie). ŁCK pomieści w sobie: galerię, czytelnię z księgozbiorem (zbudowanym dzięki wsparciu Wydawnictwa Egmont), księgarnie z antykwariatem oraz biuro organizacyjne Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Centrum organizować będzie spotkania z twórcami i badaczami komiksu, premiery albumów oraz panele dyskusyjne. Nie zabraknie również warsztatów dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych amatorów i profesjonalnych artystów. Łódzkie Centrum Komiksu powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Twórców „Contur” oraz Domu Literatury przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

9 czerwca 2013:

Pomiędzy 9 a 27 czerwca 2013 r. w różnych miejscach Polski (Kraków, Kielce, Warszawa, Gdańsk, Katowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Włoszczowa, Łask k/Łodzi) odbędzie się szereg spotkań poświęconych komiksowi lub kuchni japońskiej. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie wydarzenia. Organizatorem spotkań jest Wydawnictwo Hanami.

7 czerwca 2013:

8 czerwca 2013 r. o godz. 12:00 w Klubokawiarni Kicia Kocia (Warszawa, ul. Garibaldiego 5a) rozpocznie się wersnisaż wystawy Katarzyny Pac-Raszewskiej O kruszki od A do Z. Na ekspozycję składają się rysunki, które autorka publikuje od ponad trzech lat na blogu o kruszki. Wystawa będzie dostępna do 22 czerwca 2013 roku.


Katarzyna Pac-Raszewska - zwana Kruszką (ur. 1982) rysowniczka, absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, fanka aikido, komiksów, książek, Krzysia, Julki, Emilii i Fanty. Autorka blogu rysunkowego o kruszki.

5 czerwca 2013:

7 czerwca 2013 r. w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia (Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25) o godz. 10:00 rozpocznie się III Festiwal Komiksu Historycznego. Organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji: wystawy, spotkania z twórcami komiksów, panele dyskusyjne, warsztaty rysunkowe i inne zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Udostępniamy szczegółowy harmonogram imprezy (pdf, 4,99 MB). Aktualne informacje dotyczące III Festiwalu Komiksu Historycznego śledzić można na stronie wydarzenia.

4 czerwca 2013:

4 czerwca 2013 r. o godz. 16:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu (ul. Gagarina 13, II piętro) rozpocznie się wernisaż wystawy Kopernik. Komiks i okolice. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prelekcja dr Tomasza Marciniaka na temat komiksu polskiego. Ekspozycję przygotował Wojciecha Łowickiego, można na niej oglądać prace przedstawiające Mikołaja Kopernika powstałe w ostatnich czterech dekadach za sprawą takich twórców jak Eryk Lipiński, Mieczysław Kościelniak, Bohdan Butenko czy Henryk J. Chmielewski. Wystawa czynna będzie do 30 czerwca 2013 r. Więcej szczegółów można przeczytać np. na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu.

4 czerwca 2013:

W dziale recenzji opublikowaliśmy tekst Konrada Dębowskiego Ryba psuje się od głowy, poświęcony mandze Gyo: Odór śmierci Junji Ito. Krótki fragment tekstu:

Alfred Hitchcock zasłynął za sprawą Ptaków, a Junji Ito stworzył Ryby, bo tak należałoby tłumaczyć na język polski tytuł Gyo. Pomimo że nie jest to najlepszy komiks tego autora, powinien wzbudzić zainteresowanie miłośników mangowych horrorów. (...czytaj dalej).

3 czerwca 2013:

W najbliższą środę o godz. 18 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1 w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż wystawy Przemysława Truścińskiego TRUST.

Wystawa potrwa do 9 lipca i będzie jej towarzyszył katalog (320 stron, twarda oprawa), którego wydawcą jest Timof i cisi wspólnicy (we współpracy z BWA Jelenia Góra, BWA Awangarda Wrocław i BWA Zielona Góra). W albumie znajdą się artykuły Bartka Chacińskiego, Wojciecha Kozłowskiego, Piotra Machłajewskiego, Macieja Parowskiego, Mariusza Szczygła oraz Jerzego Szyłaka.

Kuratorem wystawy jest Piotr Machłajewski.

29 maja 2013:

1 czerwca 2013 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka poznańska galeria Cheap East zaprasza do odwiedzin najmłodszych fanów komiksu. W Centrum Kultury „Zamek”, sala 101, o godz. 11:00 odbędzie się wernisaż wystawy, na której zostaną zaprezentowane komiksy dziecięce z ponad sześcioletniej działalności warsztatowej poznańskiego projektu Centrala - mądre komiksy. Zaraz potem o godz. 11:20 warsztaty komiksowe poprowadzi Maja Demska. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia. Ku uciesze wszystkich dzieci - w całej Polsce organizowany jest szereg komiksowych imprez i aktywności. Maciej Gierszewski na blogu Kopiec Kreta przygotował przydatne zestawienie tych wydarzeń - polecamy wszystkim zainteresowanym.

22 maja 2013:

Do Składnicy Naukowej trafiła dzisiaj praca podyplomowa współpracownika Zeszytów Łukasza Czubaka zatytułowana Wykorzystanie motywów komiksowych w reklamie i napisana na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zapraszamy do lektury!

21 maja 2013:

23 maja 2013 r. o godz. 18:00 w Pracowni Komiksowej w Gdańsku (Biblioteka Manhattan) rozpocznie się spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Komiksu, pt. Image Comics: trzecia siła amerykańskiego rynku komiksowego. Rozmowa będzie toczyć się wokół wspomnianego w tytule wydawnictwa oraz jego krótkiej, lecz raczej dynamicznej historii. Jak zauważają organizatorzy: [...] pośród pięciu komiksów nominowanych w tym roku do Nagrody Eisnera w kategorii Najlepsza Seria znalazły się aż cztery pozycje publikowane przez Image! Nie mówiąc już o niezwykłej i dość nieoczekiwanej popularności komiksu Żywe trupy, spowodowanej przede wszystkim pojawieniem się serialu na jego podstawie. To wszystko, a także fakt, iż Image prężnie działa na polu reedycji amerykańskiej klasyki komiksowej, sprawia, że wydawca ten stał się trzecią siłą na rynku komiksowym w USA. [...] W panelu dyskusyjnym wezmą udział Przemysław Kołodziej i Damian Kaja, całość poprowadzi Przemysław Zawrotny.

19 maja 2013:

Trwa akcja zbierania funduszy na papierowe wydanie komiksu WEB-TRIP poprzez serwis ulule.com. W międzynarodowym projekcie, wzięło udział 12 autorów, w tym dwóch z Polski (Krzysztof Gawronkiewicz, Dennis Wojda). Album opowiada o przygodach i podróży pary bohaterów (Jules i Romane). Idea projektu WEB-TRIP polega na ukazaniu różnorodności koncepcji i stylów opowiadania obrazem. Dzięki historiom komiksowym autorów - WEB-TRIP to także możliwość porównania kontekstów codziennego życia w różnych miastach, do których docierają Jules i Romane, czy w końcu obnażenie funkcjonujących stereotypów narodowych. Więcej informacji znajdziecie na ulule.com.

18 maja 2013:

18 maja 2013 r. o godz. 19:00 w Soho Factory (hala nr 19, ul. Mińska 25, Warszawa) rozpocznie się wernisaż wystawy Tadeusz Baranowski. Powrót. Na ekspozycji będzie można oglądać obrazy przygotowane przez Tadeusza Baranowskiego specjalną techniką malarską - pozwalająca na konstruowanie prac bliskich płaskorzeźbie (wymiar 3D), poprzez piętrowe nakładanie warstw różnorodnej materii. Jak zauważa Magdalena Linke, kurator wystawy, artysta postanowił ostatecznie zerwać z grafiką na rzecz swej największej pasji - malarstwa. Wystawa potrwa do 22 maja 2013 r.

Organizator:
Tadeusz Baranowski i Przyjaciele wraz z Soho Factory
Kurator:
Magdalena Linke

16 maja 2013:

Komiks autorstwa Macieja Sieńczyka Przygody na bezludnej wyspie, który ukazał się nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża w 2012 r., został nominowany do Nagrody Literackiej NIKE 2013. Można ten fakt uznać za wydarzenie przełomowe, ponieważ po raz pierwszy w historii Nagród Literackich NIKE - komiks otrzymał jedną z nominacji.

15 maja 2013:

16 maja 2013 r. o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA
w Katowicach
(al. Wojciecha Korfantego 6) rozpocznie się wernisaż wystawy Jakuba Woynarowskiego Nigredo. Szerzej o koncepcji ekspozycji, której kuratorką jest Marta Lisok,
i o twórczości Jakuba Woynarowskiego przeczytacie na stronie wystawy.

14 maja 2013:

W dniach 16-19 maja 2013 r. - w ramach IV Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie - odbędzie się Festiwal Komiksowa Warszawa, który jest główną warszawską inicjatywą promującą komiksy. Ze szczegółowym programem imprezy można zapoznać się na stronie festiwalu. Zachęcamy także do zaglądania na fanpage FKW.

Organizatorzy:
Polskie Stowarzyszenie Komiksowe
Stowarzyszenie Twórców Contur

12 maja 2013:

Zapraszamy do lektury recenzji komiksu Fabryka Nicolasa Presla, napisanej przez Emilię Walczak. Oto fragment tekstu:

Jak powiedział kiedyś mądrze w jednym z wywiadów Zbigniew Herbert: "Nie lubię utopii. Bo zaczyna się od tego, że ktoś wymyśli sobie wyspę i tam cudowny ustrój jakiś panuje, a kończy się na obozach koncentracyjnych". Nicolas Presl w Fabryce najpewniej nieświadomie zawarł Herbertowską myśl, co niestety oznacza, że żyjemy dziś w stanie zagrożenia, a komiks Francuza stanowi probierz społecznych nastrojów. (...czytaj dalej).

12 maja 2013:

16 maja 2013 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Manhattan w Gdańsku odbędzie się spotkanie autorskie z Jerzym Szyłakiem poświęcone Jego nowej książce Komiks w szponach miernoty. Fragment opisu spotkania:
[...] W pracy Komiks w szponach miernoty Jerzy Szyłak analizuje dokonania polskich badaczy komiksu, których efekty, a niekiedy także motywacje, stawia pod znakiem zapytania (co autor sugeruje już w ostro sformułowanym tytule książki). Badacz skupia się przede wszystkim na dorobku łódzkich sympozjów komiksologicznych oraz zastanawia się nad pojęciem story artu określającym awangardowe formy komiksu, a także nad kwestiami włączenia tego gatunku artystycznego w obieg galeryjny [...].
Spotkanie organizowane jest w ramach aktywności Dyskusyjnego Klubu Komiksu Biblioteki Manhattan.

Książka Jerzego Szyłaka Komiks w szponach miernoty ukazała się 8 maja 2013 r. nakładem Wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy.

5 czerwca 2013:

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę (8 czerwca) o godz. 19:00 w krakowskiej Galerii Zderzak (ul. Floriańska 3) odbędzie się wernisaż wystawy Katalog wypadków. Sztuka współczesna w polskim komiksie.

Na otwarciu nie zabraknie kuratora Kuby Woynarowskiego oraz artystów zaproszonych do projektu.

Zeszyty Komiksowe są patronem medialnym tej wystawy.

10 maja 2013:

W dniach 11-12 maja 2013 r. w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS w Lublinie (ul. Weteranów 18) odbędą się V Lubelskie Spotkania z Komiksem. W programie przewidziano warsztaty, konkursy, spotkania z autorami i badaczami komiksu. Szczegółowy harmonogram imprezy i dalsze szczegóły znaleźć można na stronie wydarzenia.


Plakat V Lubelskich Spotkań z Komiksemprzygotował Mikołaj Ratka.
Organizatorzy:
> Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza
> Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS.

6 maja 2013:

Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się powieść graficzna Dennisa Wojdy pt. 566 kadrów. Autor od marca 2010 roku codziennie publikował na blogu kolejny kadr autobiograficznej opowieści. Efekt końcowy w postaci książki możecie zobaczyć np. TUTAJ. Więcej informacji o komiksie 566 kadrów znajdziecie na stronie Wydawnictwa W.A.B.. Zachęcamy do lektury!


Dennis Wojda – rysownik, scenarzysta Współautor albumów: Mikropolis. Przewodnik turystyczny, Mikropolis. Moherowe sny (rys. Krzysztof Gawronkiewicz), Nadzwyczajni. Pantofel panny Hofmokl (rys. Krzysztof Ostrowski). Dwukrotny laureat Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustracją prasową.

6 maja 2013:

Zachęcamy do zapoznania się z nową witryną Gotham w Deszczu - poświęconą Batmanowi. Na łamach bloga będą publikowane teksty oraz materiały zogniskowane na postaci Mrocznego Rycerza od strony historycznej, analitycznej i krytycznej w kontekście komiksów, filmów, animacji oraz gier. Autorzy współtworzący zawartość Gotham w Deszczu to: Michał Chudoliński (założyciel, redaktor serwisu BatCave w latach 2003-2006, redaktor gościnny 15. numeru Zeszytów Komiksowych: Batman), Michał Siromski, Łukasz Chmielewski, Michał Jadczak, Monika Banik i inni. Dodatkowe szczegóły znajdziecie również na fanpage'u Gotham w Deszczu.

28 kwietnia 2013:

Serwis Gildia.pl opublikował recenzję czternastego numeru Zeszytów Komiksowych zatytułowaną Śledź w konserwie. Autorem tekstu jest Tomasz Nowak. Zachęcamy do lektury!

25 kwietnia 2013:

26 kwietnia 2013 r. w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12 - wejście od ul. Szujskiego, II piętro) odbędzie się 48. Piątkowe spotkanie z komiksem, pt. Komiksowy Teleexpress, które poprowadzi Michał Jankowski. Spotkanie przybliży nadchodzący w maju Festiwal Komiksowa Warszawa. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie wydarzenia.

Organizatorzy: Małopolskie Studio Komiksu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

25 kwietnia 2013:

25 kwietnia 2013 r. o godz. 19:00 w Ostrowskim Centrum Kultury (ul. Wolności 2) rozpocznie się wernisaż wystawy komiksów Jacka Frąsia. W ramach wystawy organizowane są warsztaty komiksowe, które odbędą się 26 kwietnia 2013 r. o godz. 14:00. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

Jacek Frąś - magister sztuki, plastyk, rysownik i scenarzysta komiksowy, ilustrator, grafik, malarz, twórca video, perkusista (Dick4Dick, Cool Kids Of Death), absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

24 kwietnia 2013:

26 kwietnia 2013 r. o godz. 18:30 w Galerii Łącznik w Krakowie (Plac Matejki 4/12) rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Joanny Karpowicz pt. Anubis, mój przyjaciel. Fragment opisu wystawy: (...) Anubis, mój przyjaciel pomaga mi okiełznać lęki. Na płótnach pojawia się w różnych rolach i kontekstach. Pewnego dnia będzie moim litościwym i czułym opiekunem, ale dziś jeszcze pije kawę w małym bistro na rogu. Pracuje w recepcji hotelu, oczekując cierpliwie na przybycie nocnych gości. Ogląda film w kinie, jedząc popcorn. Wiosłuje w łodzi, przewożąc pasażerów na drugi brzeg. Towarzyszy palaczowi w przerwie na fajkę. Ciągle w ruchu, stale podróżuje. Choć bywa i tak, że czeka godzinami w ogrodzie, przy morskiej zatoce. Jest tuż obok, zawsze dla Ciebie (...). Aktualne informacje o wystawie znaleźć można na stronie wydarzenia. Wystawa będzie dostępna do 10 maja 2013 r.

Joanna Karpowicz - malarka, ilustratorka, autorka komiksów. Urodzona w 1976 r. Studiowała na wydziale malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia ukończyła w 2001 r. w pracowni profesora Leszka Misiaka.

24 kwietnia 2013:

26 kwietnia 2013 r. o godz. 18:30 w Alliance Française w Gdańsku (ul. Sienkiewicza 5a) odbędzie się wykład Skąd przyjechał Lucky Luke? Belgijska sztuka komiksu, który poprowadzi Franck Pezza, przedstawiciel Wallonie-Bruxelles w Polsce. Podczas prelekcji Franck Pezza przedstawi historię belgijskiego komiksu, jego charakterystyczne kody i techniki oraz bohaterów takich jak Tintin, Lucky Luke, Smerfy i wielu innych.

Wykład prowadzony będzie w języku francuskim. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy w Alliance Française w Gdańsku.

22 kwietnia 2013:

24 kwietnia 2013 r. w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie (ul. Mickiewicza 13) odbędzie się wernisaż wystawy Gucio i Cezar, Gapiszon i inni... Wystawa twórczości Bohdana Butenki (o godz. 11:00 - wernisaż, spotkanie autorskie dla dzieci; o godz. 17:00 - spotkanie autorskie dla młodzieży i dorosłych). Na ekspozycji znajdą się oryginalne projekty, książki w oprawie graficznej Bohdana Butenki, liczne ilustracje z czasopism m.in. Misia, Świerszczyka, Płomyczka ze zbiorów Muzeum, a także lalki teatralne z przedstawień Gucio i Cezar czy Placek z konfiturą. Więcej informacji można znaleźć na fanpage'u oraz stronie internetowej Muzeum Dobranocek. Wystawa potrwa do 15 maja 2013 roku.

17 kwietnia 2013:

4 edycja Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej LIGATURA zacznie się już jutro (18-21.04.2013, Poznań)! W trakcie trwania festiwalu rozpocznie się szereg wystaw, których pełen wykaz wraz z opisem i harmonogramem znajdziecie w nocie prasowej (pdf, 60 KB). Dodatkowo podczas Ligatury 2013 nastąpi otwarcie galerii komiksu Cheap East, któremu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy Nieznany geniusz Agnieszki Piksy oraz Mikołaja Tkacza. Zapoznajcie się również z oficjalnym programem (pdf, 46 KB) Ligatury 2013.

Plakat festiwalu przygotowała Ingrīda Pičukāne. Zachęcamy do obejrzenia oficjalnego klipu promującego poznańską imprezę. Autorką spotu jest Ola Szmida. Szerzej o wspomnianych autorkach przeczytacie w ich biogramach (pdf, 158 KB).

16 kwietnia 2013:

Podczas 4 edycji Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej LIGATURA (18-21.04.2013, Poznań) dostępne będą nowe publikacje oraz premiery komiksowe, których szerszy opis znajdziecie w nocie prasowej (pdf, 57,4 KB). Zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnym programem Ligatury 2013 (pdf, 46 KB).

16 kwietnia 2013:

20 kwietnia 2013 r. w Kolonii Artystów | Dom | w Gdańsku (ul. Dolna 4) odbędzie się wernisaż wystawy, na którą złożyły się prace uczestników warsztatów Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście. Podczas otwarcia ekspozycji będzie można spotkać autorów oraz obejrzeć pokaz slajdów dokumentujących proces powstawania komiksów. Następnie, już w przestrzeni miasta, koordynatorzy projektu, autorzy prac oraz przybyli goście wspólnie ruszą szlakiem komiksowych plansz. Wystawa dostępna w przestrzeni miejskiej Dolnego Miasta w okresie od 21 kwietnia do 20 maja 2013 r. Zachęcamy do zapoznania się z notą prasową wydarzenia {pdf, 278 KB). Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu.

Plakat promujący Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście przygotował Jakub Babczyński.

14 kwietnia 2013:

Udostępniamy okładkę 15. numeru Zeszytów Komiksowych: Batman. Można ją obejrzeć w całej okazałości. Okładkę przygotował Wojciech Pawliński, za projekt graficzny ZK odpowiedzialny jest Dennis Wojda.

Serwisy: > Batcave.pl oraz > Picturebook.pl objęły 15. numer ZK dodatkowym patronatem medialnym.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu jest współwydawcą numeru o Batmanie.

14 kwietnia 2013:

19 kwietnia 2013 r. zachęcamy do uczestnictwa w nocnym maratonie filmowym z Batmanem Christophera Nolana w roli głównej, który jest jedną z imprez towarzyszących Festiwalowi Ligatura 2013. Start o godz. 22:00 do białego rana, Multikino Stary Browal, ul. Półwiejska 42, Poznań. Więcej informacji znajdziecie w nocie prasowej wydarzenia (pdf, 280 KB).

Przypominamy, że 19 kwietnia 2013 r. nastąpi także premiera 15. numeru Zeszytów Komiksowych: Batman. Zapraszamy na spotkanie z redakcją Zeszytów Komiksowych - z Michałem Chudolińskim (redaktor gościnny 15. nr ZK), Michałem Traczykiem (zastępca redaktora naczelnego) rozmawiać będzie Wojciech Nelec, o godz. 18.00-19.00 (sala 102, CK „Zamek”, ul. św. Marcin 80/82).

14 kwietnia 2013:

W dniach 18-21 kwietnia 2013 r. w Poznaniu odbędzie się 4 edycja Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej LIGATURA. Wciąż można zapisywać się na warsztaty komiksowe organizowane w ramach Ligatury 2013. Zajęcia prowadzone będą przez autorów takich jak: Maria Ines Gul, Tomasz Samojlik, Dominik Szcześniak, Maciej Pałka, Bartosz Sztybor, Michał Śledziński. Pełen opis warsztatów wraz z harmonogramem można przeczytać w nocie prasowej (pdf, 285 KB).

11 kwietnia 2013:

W dniach 12-14 kwietnia 2013 r. we Wrocławiu (Instytut Filologii Polskiej UWr, pl. Nankiera 15, parter, s. 25) odbędzie się konferencja naukowa Bękarty X Muzy - filmowe adaptacje materiałów nieliterackich. Konferencja podejmuje temat filmowych adaptacji materiałów nieliterackich: komiksów, gier komputerowych, zabawek, dzieł plastycznych. Program konferencji i dalsze informacje znaleźć można na stronie wydarzenia.

Organizatorzy: Koło Naukowe Doktorantów przy Studium Nauk o Kulturze, Doktoranckie Koło Naukowe Badaczy Popkultury "Trickster", Studenckie Koło Naukowe Badaczy Popkultury "Trickster".
Opiekun naukowy konferencji: prof. Anna Gemra.

...Starsze aktualności:

     30 stycznia 2013 - 10 kwietnia 2013

     16 września 2012 - 30 stycznia 2013

     4 lipca 2012 - 16 września 2012

     18 kwietnia 2012 - 4 lipca 2012

     5 marca 2012 - 18 kwietnia 2012

     19 października 2011 - 3 marca 2012

     28 lutego 2011 - 5 października 2011

     19 listopada 2008 - 11 lutego 2011

     1 lipca 2006 - 30 października 2008

Data utworzenia strony: 11 XI 2006
Ostatnia modyfikacja: 24 VI 2019