Dwudziesty dziewiąty numer „Zeszytów” (wiosna 2020) będzie poświęcony SUPERKOBIETOM. Zapraszamy do współpracy!

„Zeszyty” publikują również teksty niezwiązane z tematem numeru.
Osoby zainteresowane publikacją tekstu naukowego, popularno-naukowego lub publicystycznego nt. komiksu proszone są o kontakt z redakcją.

...Nowsze aktualności:

     24 marca 2019 - Dzisiaj

     4 lutego 2019 - 18 marca 2020

     22 listopada 2017 - 30 stycznia 2019

     29 października 2016 - 7 listopada 2017

     27 marca 2015 - 27 października 2016

     26 czerwca 2014 - 26 marca 2015

     15 grudnia 2013 - 9 czerwca 2014

12 grudnia 2013:

13 grudnia 2013 r. o godz. 18:00 w Księgarni Artystycznej Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki (pl. Małachowskiego 3, Warszawa) odbędzie się spotkanie wokół Opowieści graficznych Juliana Antoniszczaka. Gościem specjalnym będzie córka artysty, Malwina Antoniszczak. Wspomnienia, anegdoty i rozmowę na temat komiksów poprowadzą Ewelina Sasin i Jakub Wydrzyński. Wstęp wolny. Udostępniamy poszerzoną notę prasową (pdf, 598 KB), a aktualne informacje znajdziecie na stronie wydarzenia.

Organizatorzy:
- Fundacja Korporacja Ha!art
- Księgarnia Artystyczna Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

12 grudnia 2013:

13 grudnia 2013 r. o godz. 18:30 w Artetece WBP w Krakowie (wejście od ul. Szujskiego) odbędzie się spotkanie Komiks polityczny, polityka w komiksie, które poprowadzi Maciej Nawrocki. Z opisu organizatorów: Interpretacja komiksów w kontekście politycznym niewątpliwie stanowi istotną część badań nad tym medium. Podczas najbliższego spotkania spróbujemy zastanowić się nad politycznością wybranych tekstów oraz nad sposobami jej manifestacji. Tematem dyskusji będzie także samo określenie „komiks polityczny” i kwestia jego funkcjonalności. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

12 grudnia 2013:

13 grudnia 2013 r. o godz. 17:00 w Lublinie (Dom Słów - Pracownia Komiksu, Izba drukarstwa, ul. Żmigród 1) odbędzie się spotkanie autorskie z Danielem Chmielewskim w ramach cyklu Seminaria z wyobraźni. Spotkanie poprowadzi Maciej Pałka. Wstęp wolny. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie wydarzenia.

Daniel Chmielewski - Autor komiksowego eseju Zostawiając powidok wibrującej czerni [wyd. 2008], absolwent warszawskiej ASP. Jego nowy album Zapętlenie ukaże się w roku 2014.

Organizatorzy:
- Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza
- Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN

9 grudnia 2013:

Na naszej stronie opublikowaliśmy recenzję komiksu pt. Fugazi Music Club (sc. i rys. Marcin Podolec), przygotowaną przez Jakuba Jankowskiego (członek redakcji komiksowej Poltergeista). Poniżej krótki fragment tekstu:

"Komiks Marcina Podolca na podstawie wspomnień Waldemara Czapskiego, założyciela Fugazi Music Club" głosi okładka najnowszej pracy autora m.in. komiksów Ser-ce, Kapitan Sheer, Czasem i Wszystko zajęte. Okładkowa informacja o autorstwie oraz współautorstwie płynnie przechodzi w tytuł tego ponad dwustustronicowego albumu - Fugazi Music Club. Oprócz opowieści komiksowej zawiera on również zdjęcia koncertowe i klubowe, reprodukcje plakatów koncertowych oraz informacje o architekcie budynku kina W-Z (Mieczysław Piprek), w którym Fugazi Music Club działał. (...czytaj dalej).

8 grudnia 2013:

8 grudnia 2013 r., o godz. 18:30 w poznańskiej Meskalinie (Stary Rynek 6) odbędzie się wykład Joanny Elantkowskiej-Białek pt. Siotrzenica Kaczora Donalda. Spotkanie z fińskim komiksem kobiecym. Podczas prelekcji autorka opowie o twórczości Johanny Jupu Kallio, Anni Nykänen oraz Milli Paloniemi. Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia.

5 grudnia 2013:

7 grudnia 2013 r. o godz. 13:00 w Galerii Komiksu Cheap East w Poznaniu (ul. św. Marcin 80/82, CK „Zamek”, sala 101) odbędzie się wernisaż wystawy Tomasz Samojlik. Proces twórczy. Wspomniana ekspozycja to analityczna i pełna napięcia odsłona warsztatu pracy polskiego autora komiksów dla młodych czytelników, przybliżająca etapy powstawania takich albumów jak Ryjówka przeznaczenia, Norka zagłady czy Bartnik Ignat i skarb puszczy. Wystawę można oglądać do końca grudnia 2013 roku. Więcej informacji na stronie wydarzenia. Warto odwiedzić również blog Tomasza Samojlika.

5 grudnia 2013:

6 grudnia 2013 r. nakładem Wydawnictwa Le Lombard ukaże się Monographie Rosiński przygotowana przez Patricka Gaumera. W publikacji znajdą się m.in. zapisy wywiadów przeprowadzonych z Grzegorzem Rosińskim oraz obszerna dokumentacja wizualna prac artysty. Monografia liczy 400 stron i kosztuje 45,- €. Więcej informacji oraz przykładowe strony wydawnictwa znajdziecie na blogu Jakuba Sytego.

4 grudnia 2013:

5 grudnia 2013 r. o godz. 21:45 w Kawiarni Muzycznej FAMA w Białymstoku (ul. Legionowa 5), odbędzie się wernisaż wystawy komiksu Chestera Browna Na własny koszt. Komiksowy pamiętnik bywalca burdeli. Album Browna ukazał się w Polsce w październiku bieżącego roku, nakładem Wydawnictwa Centrala. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, wstęp wolny.

19 listopada 2013:

20 listopada 2013 r. odbędzie spotkanie Poznańskiej Akademii Komiksu. Jacek Świdziński przedstawi wykład zatytułowany Narracja wizualna w komiksie. Czy komiks jest sztuką sekwencyjną?. Zachęcamy do uczestnictwa w dyskusji!

PDAK rozpoczyna się o godz. 18:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40, sala 82. Wstęp wolny dla wszystkich! Harmonogram spotkań PDAK w roku akademickim 2013/2014 znajdziecie TUTAJ.

Plakat PDAK przygotowała Ada Buchholc.

14 listopada 2013:

5 listopada 2013 r. odbyła się premiera III i IV tomu dźwiękowej adaptacji kultowego komiksu Roberta Kirkmana The Walking Dead. Bohaterom słuchowiska głosów użyczyli m.in.: Sonia Bohosiewicz, Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Jacek Rozenek i Krzysztof Banaszyk. Udostępniamy notę prasową wydarzenia (pdf, 209 KB).


Koncepcja i produkcja: Michał Szolc
Adaptacja komiksu i dialogi polskie: Michał Wojnarowski
Reżyseria: Ramez Nayyar

Słuchowisko można nabyć w: Publio.pl oraz sklep.soundtropez.pl.

14 listopada 2013:

9 listopada 2013 r. w Bazie Zbożowej w Kielcach, w ramach XIII Przeglądu Teatrów Alternatywnych organizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo, odbył się wernisaż wystawy rysunków satyrycznych i komiksowych Roberta Kolasy Sex, aliens & alcohol. Przy okazji tego wydarzenia promowano również trzeci numeru kieleckiego magazynu kulturalnego Projektor. Wszystkie numery Projektora można przeczytać on-line.

Robert Kolasa – ur. w 1968 r. Rysownik i rzeźbiarz. Absolwent Liceum Plastycznego w Kielcach. Autor rysunków publikowanych m.in. na łamach AQQ, Talizmanu, Komiks Forum, Krakersa, Teraz oraz dwutomowej antologii Klatka, Klatka&Lekarstwo.

Przygotowanie wystawy: Stowarzyszenie Twórcze Zenit
Patronat: Projektor – kielecki magazyn kulturalny

14 listopada 2013:

15 listopada 2013, o godz. 17:00 w Pracowni Komiksowej w Gdańsku (Biblioteka Manhattan, ul. Grunwaldzka 82, Gdańsk) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Komiksu pt. Opowieści czarownika z Northampton – dyskusja o twórczości komiksowej Alana Moore’a. W panelu, który poprowadzi Przemysław Zawrotny udział wezmą: Damian Kaja i Przemysław Kołodziej. Zbliżające się 60. urodziny Alana Moore'a (ur. 18 listopada 1953 r.) stanowią dobry pretekst do stawiania pytań. Co sprawia, że Brytyjczyk uważany jest za geniusza opowieści obrazkowych i określany przez niektórych najwybitniejszym twórcą komiksowym wszech czasów? Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

13 listopada 2013:

Ukazały się niedawno dwie recenzje Zeszytów Komiksowych. Serwis internetowy Komiks.polter.pl opublikował tekst Artura Nowrota o piętnastym numerze ZK. Natomiast o numerze szesnastym ZK pisze Jarosław Drożdżewski dla portalu Paradoks.net.pl. Zachęcamy do lektury i dzielenia się opiniami na fanpage'u Zeszytów Komiksowych.

13 listopada 2013:

12-14 listopada 2013 r. odbywa się pierwsza sesja z cyklu wykładów dr Tomasza Marciniaka pt. Komiks - Osiągnięcia i wartości artystyczne w kontekście historii społecznej. Cały cykl spotkań został podzielony na trzy etapy. Kolejne sesje odbędą się 26-28 listopada 2013 r. oraz 9-11 grudnia 2013. Zajęcia mają miejsce w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu (ul. Traugutta 19/21, sala audytoryjna, IV piętro, s. 410). Udostępniamy szczegółowy harmonogram wykładów (pdf, 193 KB). Zachęcamy do uczestnictwa, wstęp jest wolny wszystkich!

Autor grafiki: Damian Langosz.

8 listopada 2013:

Na naszą stronę trafiła recenzja wydanego w maju przez Kulturę Gniewu komiksu Taba Murphy'ego, Thomasa Jane'a i Thomasa Otta pt. Nowożeńcy. Jej autorem jest Mateusz R. Orzech. Oto jej krótki fragment:

Thomas Ott jest twórcą bez wątpienia inspirującym. Jeśli ktoś miałby jednak jakiekolwiek wątpliwości, to Kultura Gniewu wydała niedawno album potwierdzający prawdziwość tego twierdzenia. Thomas Jane i Tab Murphy po lekturze komiksów Otta postanowili skorzystać z jego jakże kinowo kadrowanych wizji i nastroju, który kreują, czego wynikiem był film Mroczna kraina (Dark Country, Thomas Jane, 2009). Twórcy produkcji postanowili wszakże pójść krok dalej i poprosili o zaadaptowanie swego scenariusza w formie komiksowej. Poprosili oczywiście Thomasa Otta. (...czytaj dalej).

28 października 2013:

Zachęcamy do lektury recenzji albumu Powrót Barbarzyńców i nie przygotowanej przez Magdalenę Rucińską. Krótki fragment poniżej:

Pierwszy kontakt wzrokowy z antologią Powrót Barbarzyńców i nie należy do dość osobliwych. Jej okładka zamiast zapraszać do środka, wynosi czytelnika w sferę science fiction. Widniejący na obwolucie latający obiekt pełny jest postaci mających tajemnicze plany i niesprecyzowane zamiary wobec... czytelnika. Po prostu kosmos. Taka okładka budzi ciekawość, a także rodzi pytania.(...czytaj dalej).

14 października 2013:

Na naszej stronie opublikowaliśmy recenzję komiksu pt. Dzicy (sc. i rys. Lucie Lomová), napisaną przez Martę Maciejewską. Oto jej krótki fragment:

Na praskim festiwalu Komiksfest w 2011 roku komiks Lucie Lomovej Dzicy otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz i został uznany za czeski komiks roku. Zabierając się do lektury, liczyłam na to, że choć na krótką chwilę zostaną zaspokojone moje potrzeby dotyczące zarówno czytania komiksów, jak i obcowania z kulturą czeską. Na próżno. (...czytaj dalej).

10 października 2013:

19-20 października 2013 r. w Nysie (Bastion św. Jadwigi) odbędzie się Polsko-czeski Festiwal Komiksu. W programie znalazły się m.in. spotkania z autorami, wydawcami, warsztaty komiksowe oraz projekcje filmowe (Alois Nebel oraz Jeż Jerzy). Podczas FKN spotkać będzie można: Pawła Wojciechowicza, Grzegorza Auguścika, Marcina Winkiela, Bartosza Sztybora, Michała Śledzińskiego, Agatę Wawryniuk, Grzegorza Janusza, Igora Wolskiego, Michała Słomkę, Lucie Lomovą, Tomáša Kučerovskiego. Szczegółowy program przeczytacie na stronie festiwalu.

9 października 2013:

12 października 2013 r. o godz. 12:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku (Targ Rakowy 5/6, sala 112) rozpocznie się 7. edycja polskiego 24h Comics Day, który potrwa całą dobę. W tym czasie powstaną komiksy składające się z 24 stron, stworzone od początku do końca w czasie sesji 24-godzinnego rysowania. 24h to pomysł amerykańskiego komiksologa – Scotta McCloud'a. Więcej informacji na temat związany z międzynarodowym wydarzeniem 24h Comics Day znajdziecie na oficjalnej stronie projektu. Aktualizacje związane z polską edycją 24h przygotowaną przez gdańską Pracownię Komiksową WiMBP, można śledzić na stronie wydarzenia.

Organizator:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada w Gdańsku
Partner projektu:
Edu Art. Media

8 października 2013:

Od października do grudnia 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu organizuje drugą edycję Operacji Komiks. W bieżącym miesiącu zaplanowano następujące wydarzenia:

- 15 października 2013 r., godz. 17:00, Operacja KOMIKS - IZBA PRZYJĘĆ, czyli spotkanie z Maciejem Sieńczykiem oraz wernisaż wystawy Przygody na bezludnej wyspie. Tego samego dnia zostanie ogłoszony Ogólnopolski Konkurs na Komiksową Taszkę na Książki.
- 18 października 2013 r., godz. 15:00-19:00, Operacja KOMIKS & OMA - JAPONIA W PIGUŁCE
- 19 października 2013 r., godz. 12:00-17:00 Operacja KOMIKS & OMA - RECEPTA NA MANGĘ
- 24 października 2013 r., godz. 17:00, Operacja KOMIKS – Komiksowe RTG, wernisaż wystawy Face to face, czyli Rozmówki polsko-angielskie oraz spotkanie autorskie z Agatą Wawryniuk.

Szczegółowe informacje można śledzić na stronie MBP w Opolu.

4 października 2013:

6 października 2013 r. w godz. 11:00–15.00, w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18, sala nr 114, I piętro) odbędzie się 13. Sympozjum Komiksologiczne. Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmi Komiks jako element kultury współczesnej. Podczas sympozjum referaty wygłoszą:


- dr Tomasz Marciniak (Komiks w kontekście kultury masowej i popularnej we współczesnej Polsce)
- dr Adam Mazurkiewicz (Gry z komiksem w kulturze współczesnej)
- Jakub Woynarowski (Idea story artu w kontekście przemian współczesnej kultury)
- Michał Siromski (Psychologiczne uwarunkowania odbioru współczesnych przekazów narracyjnych. Problem złudzenia czasu w komiksie)
- dr Magdalena Lachman(Między filtrowaniem i przyswajaniem. Komiks na kartach literatury dla dzieci i młodzieży)
- Krzysztof Skrzypczyk (Komiksowa apokalipsa, czyli widowiskowy spektakl jako cel popkulturowej rozrywki).

Organizatorzy:
Uniwersytet Łódzki
Łódzki Dom Kultury

4 października 2013:

Od 5 października 2013 r. w Ośrodku Kultury Ochota w Warszawie (ul. Grójecka 75) będzie można oglądać wystawę Propaganda PRL w Komiksie. Wystawa opowiada o specyfice ówczesnych lat i o sytuacji w jakiej znalazł się komiks. Ekspozycję zbudowano na materiałach ilustracyjnych, pierwszych wydaniach komiksów oraz oryginalnych pracach klasyków gatunku (m.in. Tadeusz Raczkiewicz, Papcio Chmiel, Szarlota Pawel-Kroll, Szczepan Sadurski, Janusz Christa, Marek Szyszko, Roman Maciejewski, Edward Lutczyn). 26 października 2013 r. o godz. 17:00 podczas finisażu wystawy - wykład na temat historii komiksu polskiego wygłosi dr Tomasz Marciniak.

Wystawa jest częścią cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem Wojciecha Łowickiego.

1 padziernika 2013:

Informujemy, że szesnasty numer Zeszytów Komiksowych ukaże się, zgodnie z planem, podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi już w najbliższy weekend.

Ostateczny spis treści numeru można znaleźć na stronie numeru.

Zapraszamy na stoisko Centrali!

29 września 2013:

W dniach 4-6 października 2013 r. w Łodzi odbędzie się 24. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (hala widowiskowo-sportowa Atlas Arena). Na festiwalu pojawią się m.in.: David B., Don Rosa, Grzegorz Rosiński, Roman Surżenko, Stepehen Desberg, Hughes Labiano, Gradimir Smudja, Liam Shalloo, Andras Baranyi, Branko Jelinek i inni. Wystawy MFKiG będzie można oglądać w Domu Literatury w Łodzi, Łódzkim Domu Kultury, a także poza Łodzią - w Łowiczu (Łowicki Ośrodek Kultury), Piotrkowie Trybunalskim (Ośrodek Działań Artystycznych) i Wieluniu (Wieluński Dom Kultury). Wyczerpujący program festiwalu można znaleźć na stronie wydarzenia.

Organizatorzy MFKiG:
> Stowarzyszenie Twórców „Contur”
> Łódzki Dom Kultury

29 września 2013:

SmallPress.pl zainicjowało zbiórkę funduszy na portalu Wspieram Kulturę - z myślą o zbiorczym, papierowym wydaniu web-komiksów (Rotmistrz Polonia, Ultra Minion oraz Valiant Skateboarding French Bulldogs). Na 100 stronach (1/3 w kolorze) będzie można przeczytać kompletne historie, przed ich zakończeniem on-line. W papierowym wydaniu mają znaleźć się także bonusy, których nie znajdziecie w wersji sieciowej. Więcej szczegółów o projekcie znajdziecie na stronie SmallPress.pl. Inicjatywę można wesprzeć bezpośrednio na portalu Wspieram Kulturę.

21 września 2013:

Do 28 września 2013 r. w warszawskiej MiTo art.café.books (Waryńskiego 28, Metro Politechnika) można oglądać wystawę SPLASH. Inna strona komiksu. Na ekspozycji zaprezentowano selekcję oryginalnych rysunków (technika: ołówek, tusz) z dorobku amerykańskich twórców współpracujących z wydawnictwami takimi jak Marvel czy DC Comics. Prace pochodzą z kolekcji ArtKomiks.pl. Bieżących informacji na temat wystawy szukajcie na stronie wydarzenia.

21 września 2013:

Arkadiusz Florek w ciągu ostatnich dwóch lat przygotowywał opracowanie Powrót do świata dzielnych wojów, które w fanowskim wydaniu możecie pobrać bezpłatnie z serwisów egofiles.com lub catshare.net (pdf, 45,39 MB). Całość zamykającą się na 96 stronach otwiera komiks, w którym wykorzystano rysunki i czcionkę Janusza Christy. Opracowanie stanowi uzupełnienie Świata dzielnych wojów (wydanie I, Namysłów, 2005; wydanie II poprawione, Namysłów 2011), o którym pisaliśmy w 9 numerze Zeszytów Komiksowych, pt. Janusz Christa 1934-2008. Rozdziały zamieszczone na stronach 10-24 ukazały się wcześniej w 2011 r. na blogu Na plasterki. Zachęcamy do lektury!

21 września 2013:

W dziale recenzji znajdziecie tekst Kuby Oleksaka Parówka (3D i w kolorze), dotyczący komiksu Człowiek-Paroovka. Gorące głowy Marka Lachowicza i Tomasza Kuczmy. Oto krótki fragment recenzji:

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich zeszytów (Człowiek Paroovka vs. Grand Banda z 2006 oraz Człowiek Paroovka. Dorysuj mu wąsy z 2007), które były zbiorami krótszych historii, w Gorących głowach dostajemy pełny metraż zwariowanych perypetii garmażeryjnego herosa (...czytaj dalej).

25 sierpnia 2013:

Zachęcamy do lektury pierwszego numeru kieleckiego magazynu kulturalnego Projektor, którego wiodącym tematem jest komiks. Na łamach dwumiesięcznika znalazło się m.in. obszerne omówienie drugiej, retrospektywnej wystawy kieleckich opowieści z dymkiem (z reprodukcjami prac m.in. Jerzego Ozgi, Tomasza Łukaszczyka, Janusza Ordona, Jakuba Matysa), omówienie twórczości i wywiad z Sylwią Restecką oraz pierwsza część cyklu Sienkiewicz w światowym komiksie z omówieniami realizacji z Półwyspu Iberyjskiego, Filipin, Niziny Panońskiej.

Wydawcą magazynu jest Stowarzyszenie Twórcze „Zenit”. Redakcję magazynu tworzą: Paweł Chmielewski i Rafał Urbański. Numer jest już dostępny > w sieci. Polecamy również fanpage Projektora.

22 sierpnia 2013:

22 sierpnia 2013 r. w Galerii Cheap East w Poznaniu (ul. Św. Marcina 80/82), o godz. 19:00 rozpocznie się wernisaż prac Marty Zabłockiej, składających się na wydany w tym roku komiks Znamy się tylko z widzenia. Moment później, o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Zabłocką. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

23 lipca 2013:

W dziale recenzji opublikowaliśmy tekst Przemysława Kanieckiego Na skórze, dotyczący komiksu Powroty Katarzyny Kaczor. Oto krótki fragment recenzji:

W Powrotach Katarzyny Kaczor otrzymujemy od Centrali nie tyle komiks, ile zilustrowany wiersz. Przy czym jest to wiersz składający się z kilku zaledwie słów na początku, a później wyciszony (poza kilkoma słowami zamknięcia) do jedynie emocjonalnego rytmu. (...czytaj dalej).

22 lipca 2013:

Do końca lipca 2013 r. w Bibliotece Manhattan oraz w Gdańskiej Szkole Artystycznej (Gdańsk-Wrzeszcz, II piętro CH Manhattan, ul. Grunwaldzka 82) można oglądać wystawy, które towarzyszyły tegorocznemu Bałtyckiemu Festiwalowi Komiksu. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie poświęconej wystawom BFK.

18 lipca 2013:

Jeśli 12 maja 2013 r. nie udało się Wam wysłuchać rozmowy z Michałem Słomką (Centrala) w audycji Cezarego Łasiczki w TOK FM - zachęcamy do nadrobienia zaległości. Można dowiedzieć się m.in.: o współpracy przy festiwalu Animator, o aktualnych działaniach Centrali oraz o zakładaniu wydawnictwa w UK.

17 lipca 2013:

3 sierpnia 2013 r. w godz. 11:00-18:00 w Galerii Zderzak (ul. Floriańska 3, Kraków) w ramach wystawy Katalog wypadków. Sztuka współczesna w polskim komiksie odbędzie się KomiksMIX - kiermasz komiksów. Do Galerii Zderzak zawitają wydawnictwa z całej Polski, m.in.: Centrala, Ważka, Kultura Gniewu, Wydawnictwo Komiksowe, Gili-Gili, Muzeum Historyczne Krakowa i inne. Zachęcamy do udziału w kiermaszu!

13 lipca 2013:

Opublikowaliśmy recenzję komiksu Przybysz (Kultura Gniewu, wyd. II, 2013) autorstwa Marcina Zembrzuskiego, pt. Opowieści z najdalszych światów. Zapraszamy do lektury. Oto krótki fragment tekstu:

Postmodernizm rzadko kiedy bywa prawdziwie interesujący, ponieważ przeważająca większość utworów go reprezentujących nie ma do zaoferowania niczego ponad żonglerkę rozmaitych stylistyk i parafraz. Żonglerkę, dodajmy, z reguły jałową, będącą nie środkiem, lecz celem samym w sobie. Na tym wysypisku śmieci, jak zwykło się postmodernę określać, czasem rosną jednak kwiaty. Jednym z nich jest australijski Przybysz. (...czytaj dalej)

...Starsze aktualności:

     10 maja 2013 - 13 lipca 2013

     6 marca 2013 - 6 maja 2013

     16 października 2012 - 1 marca 2013

     3 sierpnia 2012 - 15 października 2012

     17 maja 2012 - 1 sierpnia 2012

     24 marca 2012 - 17 maja 2012

     6 lutego 2012 - 22 marca 2012

     28 lutego 2011 - 6 lutego 2012

     19 listopada 2008 - 11 lutego 2011

     1 lipca 2006 - 30 października 2008

Data utworzenia strony: 11 XI 2006
Ostatnia modyfikacja: 7 IV 2020