Dwudziesty dziewiąty numer „Zeszytów” (wiosna 2020) będzie poświęcony SUPERKOBIETOM. Zapraszamy do współpracy!

„Zeszyty” publikują również teksty niezwiązane z tematem numeru.
Osoby zainteresowane publikacją tekstu naukowego, popularno-naukowego lub publicystycznego nt. komiksu proszone są o kontakt z redakcją.

...Nowsze aktualności:

     17 marca 2020 - Dzisiaj

     30 grudnia 2018 - 9 marca 2020

     23 października 2017 - 18 grudnia 2018

     30 września 2016 - 6 października 2017

     26 marca 2015 - 24 września 2016

     1 czerwca 2014 - 7 marca 2015

     12 grudnia 2013 - 1 czerwca 2014

12 grudnia 2013:

13 grudnia 2013 r. o godz. 17:00 w Lublinie (Dom Słów - Pracownia Komiksu, Izba drukarstwa, ul. Żmigród 1) odbędzie się spotkanie autorskie z Danielem Chmielewskim w ramach cyklu Seminaria z wyobraźni. Spotkanie poprowadzi Maciej Pałka. Wstęp wolny. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie wydarzenia.

Daniel Chmielewski - Autor komiksowego eseju Zostawiając powidok wibrującej czerni [wyd. 2008], absolwent warszawskiej ASP. Jego nowy album Zapętlenie ukaże się w roku 2014.

Organizatorzy:
- Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza
- Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN

9 grudnia 2013:

Na naszej stronie opublikowaliśmy recenzję komiksu pt. Fugazi Music Club (sc. i rys. Marcin Podolec), przygotowaną przez Jakuba Jankowskiego (członek redakcji komiksowej Poltergeista). Poniżej krótki fragment tekstu:

"Komiks Marcina Podolca na podstawie wspomnień Waldemara Czapskiego, założyciela Fugazi Music Club" głosi okładka najnowszej pracy autora m.in. komiksów Ser-ce, Kapitan Sheer, Czasem i Wszystko zajęte. Okładkowa informacja o autorstwie oraz współautorstwie płynnie przechodzi w tytuł tego ponad dwustustronicowego albumu - Fugazi Music Club. Oprócz opowieści komiksowej zawiera on również zdjęcia koncertowe i klubowe, reprodukcje plakatów koncertowych oraz informacje o architekcie budynku kina W-Z (Mieczysław Piprek), w którym Fugazi Music Club działał. (...czytaj dalej).

8 grudnia 2013:

8 grudnia 2013 r., o godz. 18:30 w poznańskiej Meskalinie (Stary Rynek 6) odbędzie się wykład Joanny Elantkowskiej-Białek pt. Siotrzenica Kaczora Donalda. Spotkanie z fińskim komiksem kobiecym. Podczas prelekcji autorka opowie o twórczości Johanny Jupu Kallio, Anni Nykänen oraz Milli Paloniemi. Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia.

5 grudnia 2013:

7 grudnia 2013 r. o godz. 13:00 w Galerii Komiksu Cheap East w Poznaniu (ul. św. Marcin 80/82, CK „Zamek”, sala 101) odbędzie się wernisaż wystawy Tomasz Samojlik. Proces twórczy. Wspomniana ekspozycja to analityczna i pełna napięcia odsłona warsztatu pracy polskiego autora komiksów dla młodych czytelników, przybliżająca etapy powstawania takich albumów jak Ryjówka przeznaczenia, Norka zagłady czy Bartnik Ignat i skarb puszczy. Wystawę można oglądać do końca grudnia 2013 roku. Więcej informacji na stronie wydarzenia. Warto odwiedzić również blog Tomasza Samojlika.

5 grudnia 2013:

6 grudnia 2013 r. nakładem Wydawnictwa Le Lombard ukaże się Monographie Rosiński przygotowana przez Patricka Gaumera. W publikacji znajdą się m.in. zapisy wywiadów przeprowadzonych z Grzegorzem Rosińskim oraz obszerna dokumentacja wizualna prac artysty. Monografia liczy 400 stron i kosztuje 45,- €. Więcej informacji oraz przykładowe strony wydawnictwa znajdziecie na blogu Jakuba Sytego.

4 grudnia 2013:

5 grudnia 2013 r. o godz. 21:45 w Kawiarni Muzycznej FAMA w Białymstoku (ul. Legionowa 5), odbędzie się wernisaż wystawy komiksu Chestera Browna Na własny koszt. Komiksowy pamiętnik bywalca burdeli. Album Browna ukazał się w Polsce w październiku bieżącego roku, nakładem Wydawnictwa Centrala. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, wstęp wolny.

19 listopada 2013:

20 listopada 2013 r. odbędzie spotkanie Poznańskiej Akademii Komiksu. Jacek Świdziński przedstawi wykład zatytułowany Narracja wizualna w komiksie. Czy komiks jest sztuką sekwencyjną?. Zachęcamy do uczestnictwa w dyskusji!

PDAK rozpoczyna się o godz. 18:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40, sala 82. Wstęp wolny dla wszystkich! Harmonogram spotkań PDAK w roku akademickim 2013/2014 znajdziecie TUTAJ.

Plakat PDAK przygotowała Ada Buchholc.

14 listopada 2013:

5 listopada 2013 r. odbyła się premiera III i IV tomu dźwiękowej adaptacji kultowego komiksu Roberta Kirkmana The Walking Dead. Bohaterom słuchowiska głosów użyczyli m.in.: Sonia Bohosiewicz, Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Jacek Rozenek i Krzysztof Banaszyk. Udostępniamy notę prasową wydarzenia (pdf, 209 KB).


Koncepcja i produkcja: Michał Szolc
Adaptacja komiksu i dialogi polskie: Michał Wojnarowski
Reżyseria: Ramez Nayyar

Słuchowisko można nabyć w: Publio.pl oraz sklep.soundtropez.pl.

14 listopada 2013:

9 listopada 2013 r. w Bazie Zbożowej w Kielcach, w ramach XIII Przeglądu Teatrów Alternatywnych organizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo, odbył się wernisaż wystawy rysunków satyrycznych i komiksowych Roberta Kolasy Sex, aliens & alcohol. Przy okazji tego wydarzenia promowano również trzeci numeru kieleckiego magazynu kulturalnego Projektor. Wszystkie numery Projektora można przeczytać on-line.

Robert Kolasa – ur. w 1968 r. Rysownik i rzeźbiarz. Absolwent Liceum Plastycznego w Kielcach. Autor rysunków publikowanych m.in. na łamach AQQ, Talizmanu, Komiks Forum, Krakersa, Teraz oraz dwutomowej antologii Klatka, Klatka&Lekarstwo.

Przygotowanie wystawy: Stowarzyszenie Twórcze Zenit
Patronat: Projektor – kielecki magazyn kulturalny

14 listopada 2013:

15 listopada 2013, o godz. 17:00 w Pracowni Komiksowej w Gdańsku (Biblioteka Manhattan, ul. Grunwaldzka 82, Gdańsk) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Komiksu pt. Opowieści czarownika z Northampton – dyskusja o twórczości komiksowej Alana Moore’a. W panelu, który poprowadzi Przemysław Zawrotny udział wezmą: Damian Kaja i Przemysław Kołodziej. Zbliżające się 60. urodziny Alana Moore'a (ur. 18 listopada 1953 r.) stanowią dobry pretekst do stawiania pytań. Co sprawia, że Brytyjczyk uważany jest za geniusza opowieści obrazkowych i określany przez niektórych najwybitniejszym twórcą komiksowym wszech czasów? Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

13 listopada 2013:

Ukazały się niedawno dwie recenzje Zeszytów Komiksowych. Serwis internetowy Komiks.polter.pl opublikował tekst Artura Nowrota o piętnastym numerze ZK. Natomiast o numerze szesnastym ZK pisze Jarosław Drożdżewski dla portalu Paradoks.net.pl. Zachęcamy do lektury i dzielenia się opiniami na fanpage'u Zeszytów Komiksowych.

13 listopada 2013:

12-14 listopada 2013 r. odbywa się pierwsza sesja z cyklu wykładów dr Tomasza Marciniaka pt. Komiks - Osiągnięcia i wartości artystyczne w kontekście historii społecznej. Cały cykl spotkań został podzielony na trzy etapy. Kolejne sesje odbędą się 26-28 listopada 2013 r. oraz 9-11 grudnia 2013. Zajęcia mają miejsce w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu (ul. Traugutta 19/21, sala audytoryjna, IV piętro, s. 410). Udostępniamy szczegółowy harmonogram wykładów (pdf, 193 KB). Zachęcamy do uczestnictwa, wstęp jest wolny wszystkich!

Autor grafiki: Damian Langosz.

8 listopada 2013:

Na naszą stronę trafiła recenzja wydanego w maju przez Kulturę Gniewu komiksu Taba Murphy'ego, Thomasa Jane'a i Thomasa Otta pt. Nowożeńcy. Jej autorem jest Mateusz R. Orzech. Oto jej krótki fragment:

Thomas Ott jest twórcą bez wątpienia inspirującym. Jeśli ktoś miałby jednak jakiekolwiek wątpliwości, to Kultura Gniewu wydała niedawno album potwierdzający prawdziwość tego twierdzenia. Thomas Jane i Tab Murphy po lekturze komiksów Otta postanowili skorzystać z jego jakże kinowo kadrowanych wizji i nastroju, który kreują, czego wynikiem był film Mroczna kraina (Dark Country, Thomas Jane, 2009). Twórcy produkcji postanowili wszakże pójść krok dalej i poprosili o zaadaptowanie swego scenariusza w formie komiksowej. Poprosili oczywiście Thomasa Otta. (...czytaj dalej).

28 października 2013:

Zachęcamy do lektury recenzji albumu Powrót Barbarzyńców i nie przygotowanej przez Magdalenę Rucińską. Krótki fragment poniżej:

Pierwszy kontakt wzrokowy z antologią Powrót Barbarzyńców i nie należy do dość osobliwych. Jej okładka zamiast zapraszać do środka, wynosi czytelnika w sferę science fiction. Widniejący na obwolucie latający obiekt pełny jest postaci mających tajemnicze plany i niesprecyzowane zamiary wobec... czytelnika. Po prostu kosmos. Taka okładka budzi ciekawość, a także rodzi pytania.(...czytaj dalej).

14 października 2013:

Na naszej stronie opublikowaliśmy recenzję komiksu pt. Dzicy (sc. i rys. Lucie Lomová), napisaną przez Martę Maciejewską. Oto jej krótki fragment:

Na praskim festiwalu Komiksfest w 2011 roku komiks Lucie Lomovej Dzicy otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz i został uznany za czeski komiks roku. Zabierając się do lektury, liczyłam na to, że choć na krótką chwilę zostaną zaspokojone moje potrzeby dotyczące zarówno czytania komiksów, jak i obcowania z kulturą czeską. Na próżno. (...czytaj dalej).

10 października 2013:

19-20 października 2013 r. w Nysie (Bastion św. Jadwigi) odbędzie się Polsko-czeski Festiwal Komiksu. W programie znalazły się m.in. spotkania z autorami, wydawcami, warsztaty komiksowe oraz projekcje filmowe (Alois Nebel oraz Jeż Jerzy). Podczas FKN spotkać będzie można: Pawła Wojciechowicza, Grzegorza Auguścika, Marcina Winkiela, Bartosza Sztybora, Michała Śledzińskiego, Agatę Wawryniuk, Grzegorza Janusza, Igora Wolskiego, Michała Słomkę, Lucie Lomovą, Tomáša Kučerovskiego. Szczegółowy program przeczytacie na stronie festiwalu.

9 października 2013:

12 października 2013 r. o godz. 12:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku (Targ Rakowy 5/6, sala 112) rozpocznie się 7. edycja polskiego 24h Comics Day, który potrwa całą dobę. W tym czasie powstaną komiksy składające się z 24 stron, stworzone od początku do końca w czasie sesji 24-godzinnego rysowania. 24h to pomysł amerykańskiego komiksologa – Scotta McCloud'a. Więcej informacji na temat związany z międzynarodowym wydarzeniem 24h Comics Day znajdziecie na oficjalnej stronie projektu. Aktualizacje związane z polską edycją 24h przygotowaną przez gdańską Pracownię Komiksową WiMBP, można śledzić na stronie wydarzenia.

Organizator:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada w Gdańsku
Partner projektu:
Edu Art. Media

8 października 2013:

Od października do grudnia 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu organizuje drugą edycję Operacji Komiks. W bieżącym miesiącu zaplanowano następujące wydarzenia:

- 15 października 2013 r., godz. 17:00, Operacja KOMIKS - IZBA PRZYJĘĆ, czyli spotkanie z Maciejem Sieńczykiem oraz wernisaż wystawy Przygody na bezludnej wyspie. Tego samego dnia zostanie ogłoszony Ogólnopolski Konkurs na Komiksową Taszkę na Książki.
- 18 października 2013 r., godz. 15:00-19:00, Operacja KOMIKS & OMA - JAPONIA W PIGUŁCE
- 19 października 2013 r., godz. 12:00-17:00 Operacja KOMIKS & OMA - RECEPTA NA MANGĘ
- 24 października 2013 r., godz. 17:00, Operacja KOMIKS – Komiksowe RTG, wernisaż wystawy Face to face, czyli Rozmówki polsko-angielskie oraz spotkanie autorskie z Agatą Wawryniuk.

Szczegółowe informacje można śledzić na stronie MBP w Opolu.

4 października 2013:

6 października 2013 r. w godz. 11:00–15.00, w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18, sala nr 114, I piętro) odbędzie się 13. Sympozjum Komiksologiczne. Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmi Komiks jako element kultury współczesnej. Podczas sympozjum referaty wygłoszą:


- dr Tomasz Marciniak (Komiks w kontekście kultury masowej i popularnej we współczesnej Polsce)
- dr Adam Mazurkiewicz (Gry z komiksem w kulturze współczesnej)
- Jakub Woynarowski (Idea story artu w kontekście przemian współczesnej kultury)
- Michał Siromski (Psychologiczne uwarunkowania odbioru współczesnych przekazów narracyjnych. Problem złudzenia czasu w komiksie)
- dr Magdalena Lachman(Między filtrowaniem i przyswajaniem. Komiks na kartach literatury dla dzieci i młodzieży)
- Krzysztof Skrzypczyk (Komiksowa apokalipsa, czyli widowiskowy spektakl jako cel popkulturowej rozrywki).

Organizatorzy:
Uniwersytet Łódzki
Łódzki Dom Kultury

4 października 2013:

Od 5 października 2013 r. w Ośrodku Kultury Ochota w Warszawie (ul. Grójecka 75) będzie można oglądać wystawę Propaganda PRL w Komiksie. Wystawa opowiada o specyfice ówczesnych lat i o sytuacji w jakiej znalazł się komiks. Ekspozycję zbudowano na materiałach ilustracyjnych, pierwszych wydaniach komiksów oraz oryginalnych pracach klasyków gatunku (m.in. Tadeusz Raczkiewicz, Papcio Chmiel, Szarlota Pawel-Kroll, Szczepan Sadurski, Janusz Christa, Marek Szyszko, Roman Maciejewski, Edward Lutczyn). 26 października 2013 r. o godz. 17:00 podczas finisażu wystawy - wykład na temat historii komiksu polskiego wygłosi dr Tomasz Marciniak.

Wystawa jest częścią cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem Wojciecha Łowickiego.

1 padziernika 2013:

Informujemy, że szesnasty numer Zeszytów Komiksowych ukaże się, zgodnie z planem, podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi już w najbliższy weekend.

Ostateczny spis treści numeru można znaleźć na stronie numeru.

Zapraszamy na stoisko Centrali!

29 września 2013:

W dniach 4-6 października 2013 r. w Łodzi odbędzie się 24. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (hala widowiskowo-sportowa Atlas Arena). Na festiwalu pojawią się m.in.: David B., Don Rosa, Grzegorz Rosiński, Roman Surżenko, Stepehen Desberg, Hughes Labiano, Gradimir Smudja, Liam Shalloo, Andras Baranyi, Branko Jelinek i inni. Wystawy MFKiG będzie można oglądać w Domu Literatury w Łodzi, Łódzkim Domu Kultury, a także poza Łodzią - w Łowiczu (Łowicki Ośrodek Kultury), Piotrkowie Trybunalskim (Ośrodek Działań Artystycznych) i Wieluniu (Wieluński Dom Kultury). Wyczerpujący program festiwalu można znaleźć na stronie wydarzenia.

Organizatorzy MFKiG:
> Stowarzyszenie Twórców „Contur”
> Łódzki Dom Kultury

29 września 2013:

SmallPress.pl zainicjowało zbiórkę funduszy na portalu Wspieram Kulturę - z myślą o zbiorczym, papierowym wydaniu web-komiksów (Rotmistrz Polonia, Ultra Minion oraz Valiant Skateboarding French Bulldogs). Na 100 stronach (1/3 w kolorze) będzie można przeczytać kompletne historie, przed ich zakończeniem on-line. W papierowym wydaniu mają znaleźć się także bonusy, których nie znajdziecie w wersji sieciowej. Więcej szczegółów o projekcie znajdziecie na stronie SmallPress.pl. Inicjatywę można wesprzeć bezpośrednio na portalu Wspieram Kulturę.

21 września 2013:

Do 28 września 2013 r. w warszawskiej MiTo art.café.books (Waryńskiego 28, Metro Politechnika) można oglądać wystawę SPLASH. Inna strona komiksu. Na ekspozycji zaprezentowano selekcję oryginalnych rysunków (technika: ołówek, tusz) z dorobku amerykańskich twórców współpracujących z wydawnictwami takimi jak Marvel czy DC Comics. Prace pochodzą z kolekcji ArtKomiks.pl. Bieżących informacji na temat wystawy szukajcie na stronie wydarzenia.

21 września 2013:

Arkadiusz Florek w ciągu ostatnich dwóch lat przygotowywał opracowanie Powrót do świata dzielnych wojów, które w fanowskim wydaniu możecie pobrać bezpłatnie z serwisów egofiles.com lub catshare.net (pdf, 45,39 MB). Całość zamykającą się na 96 stronach otwiera komiks, w którym wykorzystano rysunki i czcionkę Janusza Christy. Opracowanie stanowi uzupełnienie Świata dzielnych wojów (wydanie I, Namysłów, 2005; wydanie II poprawione, Namysłów 2011), o którym pisaliśmy w 9 numerze Zeszytów Komiksowych, pt. Janusz Christa 1934-2008. Rozdziały zamieszczone na stronach 10-24 ukazały się wcześniej w 2011 r. na blogu Na plasterki. Zachęcamy do lektury!

21 września 2013:

W dziale recenzji znajdziecie tekst Kuby Oleksaka Parówka (3D i w kolorze), dotyczący komiksu Człowiek-Paroovka. Gorące głowy Marka Lachowicza i Tomasza Kuczmy. Oto krótki fragment recenzji:

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich zeszytów (Człowiek Paroovka vs. Grand Banda z 2006 oraz Człowiek Paroovka. Dorysuj mu wąsy z 2007), które były zbiorami krótszych historii, w Gorących głowach dostajemy pełny metraż zwariowanych perypetii garmażeryjnego herosa (...czytaj dalej).

25 sierpnia 2013:

Zachęcamy do lektury pierwszego numeru kieleckiego magazynu kulturalnego Projektor, którego wiodącym tematem jest komiks. Na łamach dwumiesięcznika znalazło się m.in. obszerne omówienie drugiej, retrospektywnej wystawy kieleckich opowieści z dymkiem (z reprodukcjami prac m.in. Jerzego Ozgi, Tomasza Łukaszczyka, Janusza Ordona, Jakuba Matysa), omówienie twórczości i wywiad z Sylwią Restecką oraz pierwsza część cyklu Sienkiewicz w światowym komiksie z omówieniami realizacji z Półwyspu Iberyjskiego, Filipin, Niziny Panońskiej.

Wydawcą magazynu jest Stowarzyszenie Twórcze „Zenit”. Redakcję magazynu tworzą: Paweł Chmielewski i Rafał Urbański. Numer jest już dostępny > w sieci. Polecamy również fanpage Projektora.

22 sierpnia 2013:

22 sierpnia 2013 r. w Galerii Cheap East w Poznaniu (ul. Św. Marcina 80/82), o godz. 19:00 rozpocznie się wernisaż prac Marty Zabłockiej, składających się na wydany w tym roku komiks Znamy się tylko z widzenia. Moment później, o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Zabłocką. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

23 lipca 2013:

W dziale recenzji opublikowaliśmy tekst Przemysława Kanieckiego Na skórze, dotyczący komiksu Powroty Katarzyny Kaczor. Oto krótki fragment recenzji:

W Powrotach Katarzyny Kaczor otrzymujemy od Centrali nie tyle komiks, ile zilustrowany wiersz. Przy czym jest to wiersz składający się z kilku zaledwie słów na początku, a później wyciszony (poza kilkoma słowami zamknięcia) do jedynie emocjonalnego rytmu. (...czytaj dalej).

22 lipca 2013:

Do końca lipca 2013 r. w Bibliotece Manhattan oraz w Gdańskiej Szkole Artystycznej (Gdańsk-Wrzeszcz, II piętro CH Manhattan, ul. Grunwaldzka 82) można oglądać wystawy, które towarzyszyły tegorocznemu Bałtyckiemu Festiwalowi Komiksu. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie poświęconej wystawom BFK.

18 lipca 2013:

Jeśli 12 maja 2013 r. nie udało się Wam wysłuchać rozmowy z Michałem Słomką (Centrala) w audycji Cezarego Łasiczki w TOK FM - zachęcamy do nadrobienia zaległości. Można dowiedzieć się m.in.: o współpracy przy festiwalu Animator, o aktualnych działaniach Centrali oraz o zakładaniu wydawnictwa w UK.

17 lipca 2013:

3 sierpnia 2013 r. w godz. 11:00-18:00 w Galerii Zderzak (ul. Floriańska 3, Kraków) w ramach wystawy Katalog wypadków. Sztuka współczesna w polskim komiksie odbędzie się KomiksMIX - kiermasz komiksów. Do Galerii Zderzak zawitają wydawnictwa z całej Polski, m.in.: Centrala, Ważka, Kultura Gniewu, Wydawnictwo Komiksowe, Gili-Gili, Muzeum Historyczne Krakowa i inne. Zachęcamy do udziału w kiermaszu!

13 lipca 2013:

Opublikowaliśmy recenzję komiksu Przybysz (Kultura Gniewu, wyd. II, 2013) autorstwa Marcina Zembrzuskiego, pt. Opowieści z najdalszych światów. Zapraszamy do lektury. Oto krótki fragment tekstu:

Postmodernizm rzadko kiedy bywa prawdziwie interesujący, ponieważ przeważająca większość utworów go reprezentujących nie ma do zaoferowania niczego ponad żonglerkę rozmaitych stylistyk i parafraz. Żonglerkę, dodajmy, z reguły jałową, będącą nie środkiem, lecz celem samym w sobie. Na tym wysypisku śmieci, jak zwykło się postmodernę określać, czasem rosną jednak kwiaty. Jednym z nich jest australijski Przybysz. (...czytaj dalej)

13 lipca 2013:

Na witrynie Kolorowe Zeszyty rozpoczęto prezentację nowej książki poświęconej komiksowi pt. Powieści graficzne. Leksykon, pod redakcją Jerzego Szyłaka. Wydawcą Leksykonu jest Centrala - Mądre komiksy. Premiera została wstępnie zaplanowana na 20 listopada 2013 roku. Całość publikacji ma obejmować 144 hasła. Na stronie Kolorowych Zeszytów zostaną opublikowane fragmenty esejów, jak i przykładowe hasła leksykonu. W przygotowaniu książki wzięło udział kilkunastu autorów: Jerzy Szyłak, Sebastian Jakub Konefał, Przemysław Zawrotny, Radosław Bolałek, Paweł Sitkiewicz, Przemysław Kołodziej, Agata Włodarczyk, Marta Tymińska, Agnieszka Kiejziewicz, Damian Kaja, Kinga Kuczyńska, Michał Traczyk i Michał Błażejczyk.

13 lipca 2013:

Zachęcamy do lektury najnowszego 41. numeru czasopisma "Ha!art" - Gonzo!. Znalazło się w nim również miejsce dla komiksu - czyli m.in.: wywiad z Markiem Millerem, z którym rozmawiał Michał Chudoliński, sprawozdanie z Festiwalu Ligatura 2013 czy teksty na temat filmu dokumentalnego i komiksu jako tworzywa reportażu. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie czasopisma.

...Starsze aktualności:

     6 maja 2013 - 10 lipca 2013

     26 lutego 2013 - 28 kwietnia 2013

     13 października 2012 - 25 lutego 2013

     1 sierpnia 2012 - 4 października 2012

     13 maja 2012 - 29 lipca 2012

     22 marca 2012 - 12 maja 2012

     2 lutego 2012 - 21 marca 2012

     28 lutego 2011 - 14 stycznia 2012

     19 listopada 2008 - 11 lutego 2011

     1 lipca 2006 - 30 października 2008

Data utworzenia strony: 11 XI 2006
Ostatnia modyfikacja: 7 IV 2020