„Zeszyty Komiksowe”
numer 9, maj 2009:
Janusz Christa 1934-2008

Zeszyty Komiksowe #9

Spis treści numeru

Informacje ogólne o magazynie

Cennik i zamówienia

Strona dla współpracowników
i blog redakcyjny

19 kwietnia: Ufff, skończyłem wstępny skład opracowania Arka Florka. Dużo pracy - 16 stron tekstu, bogato ilustrowanego.

20 kwietnia: Wstępnie złożyłem tekst Szyłaka "Europa, swoboda i gołe baby" (dzięki dla Pawła Piechnika za świetnie pasujące skany ilustracji!) oraz Parowskiego, Malinowskiego, Kasińskiego i Śmiałkowskiego.

21 kwietnia: Wstępny skład tekstu Szyłaka i Marciniaka - trudny ze względu na przeplatanie się tekstów tych autorów (Dzięki dla Arka Florka za skany okładek mniej znanych albumów Christy!). Ponadto: Szyłak o "Relaksie" (zrezygnowałem z ilustracji, więc zmieści się na jednej stronie), Holcman, Składanek, Kłopotowski, Wilkowski i Kontny. Nauczyłem się też w końcu jak przy pomocy Ghostscripta przerobić PDF-a na TIFF-a :-)

22 kwietnia: Wstępny skład recenzji Wiśniewskiego i analizy rynku Obważanka, która w końcu do mnie dotarła w ostatecznej postaci. Ponadto w kilku wcześniej złożonych tekstach uzupełniłem tytuły i podpisy pod ilustracjami.

23 kwietnia: Wziąłem dziś wolne w pracy, żeby robota nad "Zeszytami" poszła do przodu. I poszła. Pozostałe teksty zostały wstępnie złożone, poza artykułem Tomka Kołodziejczaka (który przysłał mi był świetnej jakości plansze z "Kajka i Kokosza", za co mu bardzo dziękuję - ale niestety dwóch brakuje...), Filipa Bąka (tekst jest aktualnie u autora) oraz wywiadem z Pauliną Christą (wciąż mam nadzieję, że przyśle mi jakieś ilustracje do niego...). Dokonałem też już ostatecznego składu wszystkich wywiadów Christy oraz bibliografii Krzyśka Janicza i Andrzeja Sobczaka. Howgh.

24 kwietnia: Ostateczny skład artykułów Szyłaka i Parowskiego oraz wywiadu z Florkiem. Dodatkowo uzupełnienie szeregu tytułów (m.in. na tej stronie - wstawiłem tu w końcu tytuły ostateczne) i innych drobiazgów. Plus maile, maile, maile... :-)

25 kwietnia: Niewiele. Czasem trzeba odpocząć...

26 kwietnia: Okazało się, że podczas formatowania tekstu Bibliografii sporo pochrzaniłem i rezultat nie spodobał się autorom. Umówiliśmy się więc, że wracamy do ich oryginalnego formatowania, które jest czytelniejsze i bardziej jednoznaczne.
Ponadto zrobiłem dziś ostateczny skład szeregu artykułów: Szyłaka i Marciniaka, Janicza, Malinowskiego, Śmiałkowskiego, Kasińskiego, Składanka, Szrejtera, Siromskiego oraz połowę opracowania Florka.

27 kwietnia: Dziś musiałem zrobić aktualizację dział Aktualności, więc udało mi się tylko popracować trochę nad formatowaniem Bibliografii.

28 kwietnia: Trzeba było dziś w końcu wziąć się za podatki (termin - pojutrze!), a ponadto - prawie skończyłem formatować Bibliografię: zostało jakieś 10 minut klikania, a potem tylko wlać ją do Scribusa, poustawiać ilustracje i będzie z głowy.

29 kwietnia: Skończyłem formatować Bibliografię - niestety, wyszła mi na 13-tą stronę.

30 kwietnia: Bibliografia jest już prawie gotowa do druku - zmieściłem ją ostatecznie na 12-tu stronach. Zostało tylko dodać numerki do ilustracji. Zrobiłem też ostateczny skład artykułów Czubaka, Holcmana i Wilkowskiego.

Święto Pracy: Ostateczny skład artykułów Jankowskiego, Kłopotowskiego i Salamońskiego oraz wstępny skład tekstu Bąka.

2 maja: Ostateczny skład artykułów Sobczaka, Bąka, Obważanka, Wiśniewskiego i Kontnego. Sporo też popracowałem nad bogato ilustrowanym tekstem Kołodziejczaka.

3 maja: Przeformatowałem artykuł Sobczaka - teraz wygląda dużo lepiej. Skończyłem skład opracowania Florka (16 stron!). Dodałem numerki do ilustracji w Bibliografii. Poza tym przygotowałem do druku wszystkie komiksy i całostronicowe ilustracje-tribiuty.

4 maja: Kolejne drobne poprawki do artykułu Sobczaka oraz skład prawie wszystkich komiksów i całostronicowych ilustracji.

5 maja: Wciąż razem z Andrzejem Sobczakiem próbujemy lepiej ułożyć ilustracje w jego tekście. Zrobiłem też w końcu skład artykułu Tomka Kołodziejczaka.

6 maja: W zasadzie skończyłem skład tekstów (poza wywiadem z Pauliną Christą - wciąż mam nadzieję na jakieś unikatowe ilustracje) i komiksów / jednoplanszowych ilustracji. Zostało jeszcze wybrać i zrobić skład prac samego Christy; napisać zajawki; zdecydować, w jakiej kolejności materiały mają się ukazać w numerze; zrobić numerację stron; i przygotować okładkę. Mam nadzieję skończyć na początku przyszłego tygodnia.

7 maja: Wybrałem komiksy i rysunki Janusza Christy do publikacji. Przygotowałem do druku żarty rysunkowe z Tygodnika Morskiego od Krzyśka Janicza i - częściowo - szkice od Andrzeja Sobczaka.

8-11 maja: Z powodów osobistych praca nad numerem zwolniła - przygotowałem tylko do druku kilkanaście szkiców Janusza Christy. Czekamy też na odpowiedź drukarni na kilka ważnych pytań.

12 maja: Przygotowałem do druku pozostałe szkice Janusza Christy. Łącznie będzie ich 20. Zrobiłem też ostateczny skład wywiadu z Pauliną Christą - jako ilustracje wykorzystałem zdjęcia Andrzeja Sobczaka. Wiadomości z drukarni - druk offsetowy będzie jednak piekielnie drogi, więc chyba wrócimy do druku cyfrowego.

13 maja: Skład szkiców Janusza Christy - 18 stron.

14 maja: Wkomponowałem 18 żartów rysunkowych z Tygodnika Morskiego w teksty, pod którymi było wolne miejsce po złożeniu.

15 maja: Zacząłem pracować nad zajawkami i ostatecznym wykończeniem składu środka. Plan: środek powinien być gotowy na poniedziałek.

16 maja: Wszystkie zajawki są już przygotowane.

17 maja: Przerobiłem część ilustracji na rozdzielczość 600 dpi, właściwszą do druku cyfrowego. Przygotowałem arkusz do wykonania planu paginacji. Przygotowałem i wysłałem do drukarni testowego PDF-a do sprawdzenia druku gradientów szarości.

18 maja: Zrobiłem prawie wszystkie rzeczy, których brakowało w materiałach środka numeru - brakuje tylko podpisów pod skanami od Arka Salamońskiego.

19-20 maja: Po dwóch dniach pracy przez cały wieczór do 2-3 w nocy, kompletny i ostateczny PDF środka numeru został wysłany do drukarni. Została do zrobienia okładka - to już w weekend.

21-24 maja: Okładka jest już praktycznie gotowa.

25-26 maja: Ostatnie zmiany w okładce i w środku. Wydruki próbne obejrzane i zaakceptowane. Jutro rozpoczyna się druk :-)

Data utworzenia strony: 16 XII 2008
Ostatnia modyfikacja: 3 XII 2018